سلام . اول از هر چیز از شما و از جوجه بنا به خاطر این غیبت طولانی معذرت می خوام . آخه میدونید چیه ؟ ماه گذشته که همش امتحان بود و درس و بعدش هم که ... افتادم ، ولی اشکال نداره ترم دیگه حله (به کوری چشم ص) . توی این مدت که گوشه نشین بودم یه ایده ای به ذهنم رسید ؛ پیش خودم گفتم تا تابستونه و همه بر و بچ بیکارن یه سری به اتاق اساتید بزنیم و یه حال اساسی به هر کدوم از مهندس ها بدیم تا ترم پایینی ها هم اونها رو بشناسن و با چشم باز انتخاب واحد کنن ، دست آخر هم یک نظر سنجی از شما داشته باشیم تا ببینیم محبوب ترین استاد کیه شاید هم منفور ترین استاد رو انتخاب کنیم ؛ این طوری حالش بیشتره وقتی معلوم میشه کیه کلی بهش می خندیم (گر چه از همین الآن معلومه کیه).

برگردیم به موضوع اول . می خواستم از اساتیدی که در ترم های پایین تدریس میکنن شروع کنم اما دیدم فایده ای نداره ؛ چونکه اولاً درس ها تخصی نیستن و ثانیاً دائماً اساتید عوض میشن . برای همین دلیل تصمیم گرفتم از استادهایی که ماشاء الله دو سه دانگ از گروه عمران به اسمشون زده شده یا اونهایی که یه دفعه خبرساز میشن شروع کنم . این که میگم یه دفعه خبر ساز میشن به این خاطر که یه وقت میبینی یه استادی مثل ر... با اون قیافه پخمه و ببوگلابی یه کارهایی ازش سر میزنه که تو خواب و رویا هم تصورش مشکله . بگذریم .

اما اصل مطلب . اولین مهندسی که رفتیم سراغش « سیا » بود . سیا رو که میشناسین .

 

*نام : سیامک         

*نام خانوادگی : تمنا           

*نام پدر : چیکار بابا و ننش دارین؟   

*شماره شناسنامه : 13             

*محل صدور : قزوین                 

*تاریخ تولد : هزار و سیصد و اندی   

*تحصیلات : کارشناسی ارشد رشته عمران گرایش سازه از دانشگاه تهران شاخه علی آباد (البته اون موقع علی آباد شهر نشده بود )

*شغل : استاد دانشگاه – بساز و بفروش – یه زمانی هم سازمان آب و فاضلاب خوزستان کار میکرده

*فیلم مورد علاقه : به خاطر یک مشت دلار

تمنا رو همه می شناسن . دیگه لازم نیست که بخوام معرفیش کنم اما با این وجود بعضی از خصوصیات عالی و اخلاقیش رو براتون میگم ، بعید میدونم قبلاً این خصوصیات بارز سیا رو که اون رو از خیلی ها متمایز میکنه دونسته باشید :

1- سواد بسیار بالا

2- قدرت انتقال مفاهیم به دانشجو . در این مورد لازم به ذکره که کمتر انسانی رو در زندگی دیدید که مفاهیم رو این طوری بهتون تفهیم کنه !!!

3- ادب و تربیت متعالی

4- حضور به موقع در کلاس ( یکی دو ساعت این ور اون ور توفیری نمیکنه )

5- وژدان و به تعبیری وجدان کاری و خیلی چیزهای دیگه

اما بزارین از آشنایی خودم باهاش برای اولین بار بگم ، یعنی اولین باری که در مورد تمنا صحبتی شنیدم :

تابستون بین ترم دو و سه بود ؛ من ترم تابستونه نگرفته بودم ولی خیلی از بچه ها استاتیک گرفته بودن . اون هم با کی : سیا .

آخرای تابستون رفتم دانشگاه ببینم درسهای ترم سه رائه شده یا نه که دیدم دم برد عمران خیلی شلوغه . همه بچه هایی که استاتیک داشتن جمع شده بودن با قیافه هایی که انگار ... استغفرالله . جریان رو پرسیدم و متوجه شدم که سیای خودمون نمرات استاتیک 120 نفر رو دو روز بعد از امتحان زده . نمرات رو که نگاه کردم به خدا پناه بردم . اصلاً نمیتونید فکرش رو بکنید حدود 50 نفر 6 گرفته بودند و یه 40 نفری هم 7 . اونهایی هم که بز اورده بودن 3 و 4 ، انهایی هم که چیزهای دیگه اورده بودن 10 الی 13 (بابا ایول) . خلاصه اون موقع مدیر گروه رمضون بود و هنوز خبری از سید عمران نبود . بچه ها رفتن پیش رمضون شکایت و شکایت کشی ، آخرش هم هیچی .

راستی تا یادم نرفته ، توی قسمت بیوگرافی تمنا یکی دو تا شبهه وجود داره که تا اون جایی که می تونم روشنشون میکنم . یکیش شغل سیاهه که در حال حاضر نمیدونم کجا کار میکنه اما حدود پنج شش سال پیش آب و فاضلاب خوزستان بود اما به خاطر یه کاری اخراج شد . نه ... اصرار نکنید . نمیگم چی کار کرد ... نه نمیگم ... باشه فقط اولش رو میگم : به خاطر یک مشت دلار ...

دومین شبهه هم محل تولدش هست که با توجه به بلاهایی که سر دانشجو میاره بعید میدونم از شهری به جز قزوین اومده باشه .

اما سومین شبهه در مورد خودمه ؛ ممکنه یه وقت فکر کنین به خاطر نمره دادنشه که بهش گیر دادم ، اما خداییش این طور نیست . اگه سری به بردهای بی شمار عمران بزنین می بینین که این ترم نمره های تمنا به نسبت باقی استادها بالاست . اما درس چی ؟ هیچی . به خدا جدی میگم . هر درسی که باهاش تا حالا پاس کردین بدونین که از اون درس چیزی نمیدونید و توصیه برادرانه بهتون میکنم که تا اونجایی که راه داره باهاش درس نگیرین . اگه حرف های من رو باور نمی کنین از اون کسانی که بهشون اعتماد دارین بپرسین . اگه حرف های من رو تصدیق نکردن دیگه به وبلاگ سر نزنید .

 

اما چند توصیه به اون بدبخت هایی که مجبور میشن باهاش درس بگیرن :

1- زیاد حرص نخورید که چیزی از درس نمی فهمید و مطمئن باشید بقیه هم مثل شما هستن شاید هم بدتر .

2- اگر کلاستون ساعت 8 صبحه ، بیخود از خوابتون نزنید و به دانشگاه بیایید . سر حوصله یک صبحانه مفصل انگلیسی بخورید و قدم زنان یا هر طور که عشقتونه بیایید دانشگاه ؛ یعنی طوری بیایید که 9 تا 9:15 سر کلاس باشید ، مطمئن باشید تمنا بعد از شما وارد کلاس خواهد شد .

3- به هنگام امتحان زیاد نخوانید چونکه می افتید و همیشه این شعر را در ذهن داشته باشید که :

« آنکس که نداند             خود را براهند »

« آنکس که بداند             چند ترم بماند » 

لازم به توضیح است که دو بیتی بالا فقط در مورد کلاسهای سیا صدق میکند .

4- اصولاً سر کلاس بعضی وقت ها گاف میده و میگه توی امتحان به چه چیز اهمیت میده . همون رو بچسبید و ول نکنید و مطمئن باشید با حل همون یک سؤال حداقل 10 رو گرفتید .

5- و سرانجام اینکه هر کس می خواهد الگویی بیابد که در حالی که از شغلش اخراج شده ولی پراید را به پرشیا تبدیل می نماید سیا بهترین الگوست .

در آخر اگر سؤالی داشتید بپرسید حتماً جواب میدم . نظر یادتون نره . خداحافظ .

خرپا

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در پنجشنبه سی ام تیر 1384 و ساعت 11:16 |

با سلام خدمت شما دوستان

از اینکه یه مدتیه با تأخیر اطلاع رسانی میکنم باید منو ببخشید .

این هم دروسی که نمراتشون دیروز یعنی شنبه اعلام شده :

 

درس             استاد     نمره ماکزیمم    نمره مینیمم    سطح نسبی نمرات


بتن2               تمنا              19                   9.5                       بالا

 

تکنولوژی بتن  عسکری          20                   9.5                       بالا

 

زمین شناسی برجسته        17.5                  8                       پایین


 

عزیزان کسی از شما دوستان از انتخاب واحد تابستون عکس نگرفته ؟ واقعاً که .

از عزیزانی که نظر میدن هم خیلی خیلی ممنون . تا پست بعدی خداحافظ .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در یکشنبه بیست و ششم تیر 1384 و ساعت 11:35 |

با سلام .

امروز می خوام در مورد موضوعی صحبت کنم و میخوام مسئله ای رو بشکافم که به نظر من یکی از مهمترین مشکلات ما تو این دانشگاهه و بیشتر از همه داره به ما ضربه می زنه . امیدوارم که شما هم تا آخر این بحث با من همراه باشید و نظراتتون رو در این مورد بعداً به من اعلام کنید .

توی چک لیست در دو ترم اول ، درس سخت و پیچیده و پایه ای که یاد نگرفتنش بعداً باعث دردسر بشه و کلاً پایه درس های دیگه باشه نداریم تا اینکه میرسیم به درس استاتیک در ترم سوم . نمیدونم شما هم مثل من هنوز با شنیدن این اسم تنتون به لرزه میفته یا نه و یاد پاس کردن اون با فلاکت و با نمره بین 10 تا 12 میفتید یا نه ، البته ممکنه بعضی ها این درس رو برای بهتر یاد گرفتن چندین بار گرفته و افتاده و بار دوم یا سوم و حتی چهارم پاس کرده باشند ؛ اما از حق نگذریم ، استاتیک واقعاً درس سختیه ؛ ما با مباحثی آشنا میشیم که تا حالا هیچ وقت با اونها برخورد نداشتیم مثل تعادل و یا خرپا و یا تیرها و سخت تر از همه ممان اینرسی که آخر هم نفهمیدیم چیه . استاتیک همونطوری که در ترم های بعد از اون دیدیم و هنوز هم داریم میبینیم خیلی کاربرد داره و کسی که استاتیک رو یاد نگیره نمیتونه به راحتی مدرک بگیره و چندین ترم اضافه تر در خدمت دانشگاه هست .

شاید به خاطر همین اهمیت و جدید بودن مباحث درس استاتیکه که اساتیدی که این درس رو ارائه میدن در مورد اون سختگیری میکنن و یادگیری و تسلط دانشجویان به این درس مثلاً براشون مهمه . حالا بیایید این اهمیت رو کمی تحلیل کنیم . ما هم موافقیم که اساتید کمی به این درس توجه بیشتری بکنند چون این درس اونقدر اهمیت داره که دانشجو به راحتی و بدون دردسر اون رو پاس نکنه چون فایده این سختگیری در آخر به خودش میرسه نه به کس دیگه . اما این اهمیت و سخت گیری به چه صورت باشه خیلی مهمه . به نظر شما اساتید در چه مواردی باید بیشتر دقت کنن و اهمیت بدن و وقت بزارن ؟ در آموزش بهتر و مؤثرتر و مفهومی تر یا در ارزشیابی بهتر و هدفمند تر ؟ در یادگیری تدریجی در طول ترم یا با تمرین دادن برای مطالعه درس در خونه ؟ کدوم یک از اساتید ما که استاتیک یا هر درس دیگه ای رو تدریس میکنن این کارها رو انجام میدن ؟ کدوم یک از اساتید ما میان اول ترم ، مباحث رو زمان بندی کنن و تاریخ میان ترم رو مشخص کنن و به موقع مباحث رو به بهترین شکل و مفهومی درس بدن و چندین نوع مثال بزنن و با توجه به اینکه دانشجویان درس رو فهمیدن یا نه از اون مبحث بگذرن ؟

فعلاً که داریم میبینیم اساتیدی مثل آقای ساجدی یا تمنا به بهانه اهمیت درس استاتیک بدون اینکه درست درس بدن یا حتی یک میان ترم بگیرند امتحانی میگیرند که یا در حد جزوه نیست و یا اگر هم در حد جزوه باشه اونقدر نمرات پایینه که بیشتر از 50% کلاس پاس نمیشن . چه کسی تا حالا اومده در این باره یک تحقیقی بکنه که نمرات استاتیک رشته عمران چه وضعیتی دارن ؟ چرا این قدر نمرات استاتیک پایینند ؟ دلیل پایین بودن نمرات چیه ؟ آیا سطح علمی دانشجویان پایینه ؟ آیا همه اون 250 نفری که اون ترم استاتیک دارند مقصرند که میانگینشان زیر 10 شده ؟ به نظر شما 250 نفر دانشجو مقصرند یا استاد ؟ نحوه تصحیح اوراق به چه شکله که تقریباً همه دانشجویان به نمره خودشون اعتراض دارند ؟ چرا بچه ها به این باور رسیدن که اساتید از روی حجم نوشته ها نمره میدن ؟

آخه فقط درس استاتیک نیست ؛ شما بیایید ببینید وضعیت نمرات مقاومت مصالح چطوره ؟ 95% نمرات مقاومت آقای رئوفی با اون همه کلاس و فوق العاده زیر 12 بود ؛ این همه بچه ها رو می کشید دانشگاه . از ساعت 8 صبح تا 1 بعد از ظهر براشون درس میداد و بیشتر از اون جزوه میداد ، آخرش هم بچه هایی گه با آقای رئوفی پاس کردند چی یاد گرفتند ؟ درسته که الان بیشتر از بچه هایی که با عبدی نژاد یا امجد پاس کردن بلدند ولی این تفاوت به اندازه اون همه زحمتی که کشیدن هست ؟

نمرات تحلیل1 آقای گندمکار یا آقای ساجدی رو ببینید نمرات به سختی به 13 میرسند . چرا ؟ باز هم میپرسم ، چرا ؟ چرا سطح نمرات اینقدر پایینه ؟ چرا اغلب نمرات زیر 14 میشن ؟ درسی مثل مصالح ساختمانی یا تکنولوژی بتن چقدر میتونه سخت باشه که نمراتش به این صورت درمیاد ؟

چرا اساتید درس نمیدن ولی سخت امتحان میگیرن ؟ چرا سطح امتحان این قدر با جزوه اختلاف داره ؟ اساتید میخوان چی رو ثابت کنن ؟ سطح علمی خودشون رو می خوان به رخ ما بکشن ؟

 

من برای اثبات حرفهام یک تحقیق و آمارگیری روی نمرات استاتیک سکشن های این ترم آقای ساجدی که خیلی از شما عزیزان قبلاً با این آقا پاس کردید انجام دادم که نتایجش به این شکله :

58% دانشجویانی که این ترم استاتیک با این آقا درس داشتند این درس رو افتادند و فقط 42% تونستند پاس کنند ، میانگین نمرات 8.78  و در ضمن بیش از 90% نمرات زیر 12 هستند .

به نظر من این یک فاجعه ست . یعنی سطح علمی دانشجویان اینقدر پایینه ، یا اینکه استادش ... ؟!!

نمرات استاتیک بقیه اساتید هم تقریباً همچین وضعیتی دارن . بهتره بگم نمرات همه دروس یک چنین وضعیتی دارن .

مقصر اصلی این وضعیت خود ما هستیم که به این ظلمی که به ناحق در حق ما روا میشه راضی هستیم و هیچ حرکتی نه کردیم نه میکنیم و نه خواهیم کرد . خداوند میگه من سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمیدم مگر اینکه خودشون بخوان . به نظر من ، ما خودمون نمی خواییم .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در جمعه بیست و چهارم تیر 1384 و ساعت 9:4 |

سلام .

بالاخره این اساتید یه تکونی به خودشون دادند و یک سری از این نمرات رو اعلام کردند ، البته ناگفته نماند که هنوز هم نمره اعلام نشده داریم .

این هم دروسی که نمراتشون دیروز اعلام شد :

 

درس                  استاد           نمره ماکزیمم     نمره مینیمم      سطح نسبی نمرات

فولاد1               جرجرزاده                20                   9.5                      متوسط 

 

فولاد2               جرجرزاده                20                   9.5                      متوسط 

 

مکانیک سیالات    حقیقی                 18                    6                         بالا 

 

راهسازی           توحیدی                 20                    7                       متوسط 

 

زمین شناسی   کاظمی نژاد             20                    7                       متوسط 

 

متره و برآورد      کاظمی نژاد           19.5                   7                       متوسط

 

بارگذاری             پیراسته               17                     8                         پایین 

 

 

همین طور که میبینید نمرات مهمی اعلام شده و خلاصه نگرانی خیلی ها برطرف و به خشم و ناراحتی و یأس و یا به خوشحالی و مسرت و افتخار تبدیل شد ؛ امیدوارم که شما جزو دسته دوم باشید چون جزو دسته دوم بودن لذتی داره که هیچکس غیر از خودتون نمیتونه اون رو درک کنه .

تا پست بعدی که یک کار کارشناسی روی نمرات یکی از دروس هست شما رو به خدا میسپارم .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در چهارشنبه بیست و دوم تیر 1384 و ساعت 10:51 |

 

با سلام خدمت شما مهندسین

بله ، من تاریخ انتخاب واحد تابستون رو همون طوری که احتمال داده بودم اشتباه نوشته بودم ، البته تقصیر من نبود چون کسی به من گفته بود و خودم ندیده بودم .

بگذریم ، دیروز انتخاب واحد تابستون در اولین روز خودش برای ورودی های 81 پیوسته و ماقبل انجام شد . من با اینکه نمی خواستم واحد بگیرم اما در همه مراحل انتخاب واحد حضور داشتم . هیچ تغییری رخ نداده بود . مثل همیشه شلوغ و مسخره و مایه آبرو ریزی دانشگاه بود .

مثل همیشه بعد از گرفتن فرم انتخاب واحد و نوشتن مشخصه دروس از روی برد که تنها جایی بود که مشخصه های عمران رو نوشته بود می بایست از مدیر گروه یعنی آقای ساجدی امضا می گرفتید . توی اون شلوغی آقای ساجدی بدون نگاه کردن به اسم یا سال ورود دانشجویان با خط کشیدن زیر دروس نوشته شده امضا می کرد و هر دو دقیقه افرادی رو که زیاد بهش نزدیک شده بودن رو به عقب هل می داد ؛ یعنی اصلاً مهلت نمی داد که شما بخواهید ازش سؤالی بکنید یا چیزی بگید . بعد باید با سرعت می رفتید آموزش عمران و بعد از کلی هل دادن خودتون رو به ضریح مقدس آموزش می رسوندید و برگه رو تحویل آقای فارسی مدان می دادید تا ایشون برگه رو به آقای فتاحی بده که ایشون امضا کنه بعد تحویل آقای فارسی مدان بده بعد اون تحویل شما بده ؛ حالا شما فکر کنید این عمل در ابعاد بیش از صد نفر انجام بشه ، چی میشه ؟ بعد از این مرحله باید با سرعت خودتون رو به امور رایانه می رسوندید که البته در ابتدا بسته بود ولی بعد از باز شدن وقتی جمعیت هجوم اورد داخل ، اون صحنه اصلاً صحنه در خور شأن این وبلاگ نیست که بخوام تعریف کنم ، البته خودتون می دونید چه صحنه ایه . بعد مثل همیشه برگه های بچه های عمران رو یک خانم به همراه آقای میلانی میگیرند که اگر شما برگتون رو به دست آقای میلانی بدید باز یه امیدی هست که تا نیم ساعت بعد اسم شما خونده بشه ولی وای بر شما اگر برگتون رو به دست اون خانمه بدید ، چون باید برید یه برگه دیگه پر کنید و امضا بگیرید و دوباره این مراحل رو طی کنید و این دفعه بدید به آقای میلانی . چون این برگه دوم زودتر ثبت میشه .

خلاصه اینکه این دانشگاه دانشگاه بشو نیست و تا سالیان سال وضع همینه ، حداقل تا سه سال دیگه این وضعیت تغییر نمیکنه .

امروز سه شنبه هم انتخاب واحد ورودی های 82 و 83 پیوسته و ناپیوسته به طور همزمان برگزار میشه .

 

راستی بالاخره آقای جرجرزاده نمرات فولاد 1 و فولاد2 رو اعلام کرد . البته بچه ها ایشون رو در پارکینگ و به هنگام سوار شدن به ماشینش دستگیر کردند ببخشید گیر اوردند . آقای جرجرزاده یک کپی از لیست نمرات همراهش بود که به بچه ها اجازه داد یکی یکی نمراتشون رو پیدا کنند چون آموزش هنوز نمرات رو در برد قرار نداده بود . طبق گفته بچه ها آقای جرجرزاده نمرات بالا هم داشت ولی از اون طرف افتاده هم زیاد داشت ؛ ولی چه دانشگاه مسخره ایه که قبل از اعلام کامل نمرات انتخاب واحد تابستون برگزار میشه و دانشجویان بدون دونستن همه نمراتشون باید انتخاب واحد کنند . به هر حال آقایونی که با آقای جرجرزاده درس داشتند هر چه سریعتر خودشون رو برسونن دانشگاه .

من از شما عزیزان خواهش کرده بودم که اگر میتونید از انتخاب واحد عکس بگیرید تا بزارم تو وبلاگ ، امیدوارم هر چه سریع تر این عکس ها رو برام ایمیل کنید .

بیشتر از این وقتتون رو نمیگیرم . تا پست بعدی خداحافظ .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در سه شنبه بیست و یکم تیر 1384 و ساعت 9:43 |

 

با سلام خدمت شما

همون طور که از تیتر این پست پیش بینی میشه امروز با دست پر اومدم ، البته اینها دروسی هستند که در روز شنبه اعلام شدن . اساتید در این آخر هفته ای که گذشت کولاک کردند و شنبه کلی نمره اعلام شد . نمرات مهمی مثل هیدرولیک یا پی یا تحلیل1 . اول دروسی رو که نمراتشون اعلام شده به همراه نمرات ماکزیمم ومینیمم و سطح نسبی اونها رو ببینید تا دلتون آروم بشه :

 

درس                     استاد         نمره ماکزیمم      نمره مینیمم     سطح نسبی نمرات


مهندسی پی           پاکباز                15.5                    8                        پایین 

 

هیدرولیک              احمدی                20                    9.75                    متوسط

 

تحلیل1                 ساجدی               16                      7                        پایین 

 

مهندسی ترابری    طباطبایی              18                     10                        بالا 

 

روسازی               طباطبایی            17.75                  10                        بالا 

 

آب و فاضلاب          حقیقی                19                     10                        بالا 

 

تکنولوژی بتن          رئوفی               18.6                    10                     متوسط 

 

مصالح ساختمانی   رئوفی                 20                     12                        بالا 

 

متره                     فرتاش                ___                    ___                      ___ 


  

 

می بخشید که اینقدر دیر اعلام کردم چون به دلایلی نه شنبه و نه یکشنبه نتونستم آپدیت کنم . شاید بگید دیگه دیر شده و امروز خودمون رفتیم دانشگاه و دیدیم ، به هر حال شرمنده تقصیر من نبود ، شرایط اجازه نداد .

همون طور که میبینید چهار درس از این دروس افتاده ندارن . جای بسی مباهاته . البته ممکنه من اشتباه دیده باشم .

اونهایی که شنبه به دانشگاه سر زدن حتماً متوجه تغییرات ورودی دانشگاه شدن . من نمیدونم اونهمه داربست و راهرو و ... که گذاشته بودند به چه دردی می خوره ؟ البته فکر کنم اونها رو برای داوطلبین شرکت کننده در کنکور و برای مهار شلوغی و مسائل امنیتی گذاشته بودند . به هر حال من به شخصه در برخورد اولیه ترسیدم . فکر کردم خبری شده .

از دیگر تغییراتی که در دانشگاه رخ داده بود سیستم جدیدی بود که ستاد اعلام نمره برای مهار شلوغی اجرا کرده بود . اون عزیزانی که شنبه به ستاد انتخابات ، ببخشید ستاد اعلام نمره مراجعه کردند حتماً متوجه این مسئله شدن . نمیدونم تو این آزمایشگاه شیلات چه اتفاقی افتاده بود که آنچنان بوی متعفنی اون ساختمون رو در بر گرفته بود که شما بیشتر از 5 دقیقه نمیتونستید اون بالا بمونید و برای حفظ جان و جلوگیری از خفگی هم که شده باید به سرعت اونجا رو ترک میکردید . مراجعین در برخورد اول فکر میکردن به یک بازار ماهی فروشی وارد شدند . جالب اینجا بود که چند تا از دانشجویان از اون مسئول حراستی که اونجا بود میپرسدند : " ماهی کیلو چنده ؟ " آخه دوباره مثل انتخاب واحد و حذف و اضافه ها یکی از عزیزان محترم و خوش فهم و خوش صحبت و مهربون حراست اونجا بود که اجازه نمیداد شما به همین راحتی و بدون اینکه چند دقیقه مهمون آفتاب دلچسب خوزستان و بوی معطر ماهی گندیده باشید برید اون بالا . من نمیدونم این بچه های رشته شیلات انگیزشون از ورود به این رشته چیه ؟

ستاد اعلام نمره یک کار خوبی که کرده بود این بود که برای شنبه ، دروسی که نمراتشون جدیداً اعلام شده بود رو بیرون از ساختمون اعلام کرده بود ؛ ولی نمرات عمومی رو بدجایی زده بودند ؛ نمرات رو به شدت بی نظم و در راه پله یا روی دیوار های مختلف گذاشته بودند که بعضاً باید بعضی نمرات رو با دوربین پیدا میکردید چون در ارتفاع 2.70 متری نصب شده بودند . جالبه بعضی وقت ها همینطور که دارید از روی حروف الفبا به حرف اول فامیلتون نزدیک میشید میبینید جلوی فامیلیتون مثلاً نوشته مریم . بعد شما متعجب میشید که من کی تغییر اسم و جنسیت دادم که خودم متوجه نشدم . بله ، زیر یکی از لیست های برادران لیست خواهران رو گذاشتن . آخه شماهایی که حتی ورودی دانشگاه و کلاسهای تخصصی رشته های مختلط رو از هم جدا میکنید چه اصراری دارید که نمرات دروس عمومی یک استاد که سکشن هاش مختلط نبوده رو یک جا بزنید . بعضاً این لیست ها حتی به هم چسبیده بودند یا روی هم افتاده بودند . استغفرالله ربی و اتوب الیک .

بگذریم . من شنبه هر چی نگاه کردم روی برد عمران ، تاریخ و ساعت دقیق انتخاب واحد ورودی های مختلف عمران رو ندیدم ولی اون طوری که من فهمیدم روز دوشنبه انتخاب واحد بچه های ناپیوسته و روز سه شنبه انتخاب واحد ورودی های 81 و ماقبل و روز چهارشنبه انتخاب واحد ورودی های 82 و 83 هست . البته من مطمئن نیستم چون خودم ندیدم ؛ اگر بین شما عزیزان کسی تاریخ و ساعت انتخاب واحد ورودی های مختلف رو دیده و در این تاریخ هایی که من نوشتم تفاوت میبینه حتماً در قسمت نظرات بگه .

در ضمن در مورد نمرات ماکزیمم و مینیمم ، ممکنه در قسمت نظرات دیده باشید که بعضی از عزیزان گوشزد میکنن که مثلاً نمره ماکزیمم فلان درس این نمرست ، نه اونی که شما نوشتی . بله ، ممکنه من اشتباه کنم چون من چشم چشم میکنم تا نمره ماکزیمم و مینیمم رو پیدا کنم و ممکنه این وسط نمره ای از چشم من پنهان بمونه . به هر حال خوشحال میشم اگر شما عزیزانی که نمره درست رو میدونید به من گوشزد کنید . همین جا لازمه از اون عزیزی که با ایمیل civil_ing… نظر میده و همیشه اشتباهات من رو گوشزد میکنه تشکر کنم .

می خواستم در مورد نمرات تحلیل1 آقای ساجدی چیزی بنویسم که با توجه به اینکه من مدتیه زیاد در مورد آقای ساجدی مطلب می نویسم دیدم ممکنه مسئله لوث بشه و شما فکر کنید من از روی تعصب می نویسم . پس بحث سر نمرات دروسی که آقای ساجدی ارائه کرده بود رو میزارم برای بعد .

اگر بتونم ، نمراتی رو که دوشنبه یعنی امروز اعلام میشه رو همین امروز میزارم تو وبلاگ ؛ البته قول نمیدم .

یک نگاهی هم به این کنتور وبلاگ که سمت چپ هست بندازید ؛ آخه عددی که نشون میده معنا داره ، چون بیشتر از سه هفته از تاریخ نصبش نمیگذره .

بیشتر از این وقتتون رو نمیگیرم . تا پست بعدی خداحافظ .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در دوشنبه بیستم تیر 1384 و ساعت 8:56 |

 

سلام . امیدوارم که ایام به کامتون باشه .

کنکور دانشگاه آزاد هم برگزار شد و یک میلیون و خرده ای دانشجوی بیچاره به امید قبولی توی این دانشگاه با هم رقابت کردند . بدبخت ها کلی درس خوندن و کلی هزینه کردن که بیان تو این دانشگاه درس بخونن ، نمیدونن چه خبره که . البته این مسئله زمانی برای ما هم صادق بوده .

امیدوارم که امروز نمرات دروسی که تا حالا اعلام نشدن ، اعلام بشن . مردیم از سردرگمی و انتظار . من نمیدونم این چه دانشگاه بی صحابیه ؟ مگه نه تحدید کرده بودن که اگر اساتید نمرات رو به موقع اعلام نکن ، از حق الزحمه اونها کم میشه ؟ البته مورچه چیه که کله پاچش چی باشه ؟

از دوشنبه انتخاب واحد ترم تابستون شروع میشه . من چون خودم چهارشنبه به دانشگاه سر نزدم تاریخ و ساعت دقیق انتخاب واحد ورودی های مختلف رو نمیدونم که تو وبلاگ بزارم ، به هر حال شرمنده . ولی در اولین فرصت – به احتمال زیاد شنبه صبح – تاریخ و ساعت دقیق انتخاب واحد رو میزارم تو وبلاگ . البته یکم دیره ولی چه میشه کرد .

امیدوارم انتخاب واحد ترم تابستون با نظم بیشتری نسبت به انتخاب واحد های قبلی برگزار بشه . امیدوارم که دانشجویان با کمبود دروس عمومی روبرو نشن . در ضمن از الآن به فکر عکس گرفتن از انتخاب واحد باشید . اون عزیزانی که موبایل دوربین دار دارند یه زحمتی بکشن و از انتخاب واحد چند تا عکس قشنگ بگیرند و به ایمیل من که لینکش در بالای صفحه سمت چپ هست (azad_ahwaz_omran@yahoo.com) بفرستند تا من این عکس ها رو بزارم تو وبلاگ . پیشاپیش از شما عزیزان تشکر میکنم .

امیدوارم این هفته ، هفته خوبی براتون باشه ؛ هم از نظر نمراتی که اعلام میشن و هم از نظر انتخاب واحد اگر میخواهید در انتخاب واحد شرکت کنید .

راستی ایامه فاطمیه رو به همه شما تسلیت میگم .

تا پست بعدی که ممکنه چند ساعت دیگه باشه خداحافظ .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در شنبه هجدهم تیر 1384 و ساعت 9:9 |

سلام خدمت شما دوستان و همراهان همیشگی

 

امروز پنجشنبه ۱۶/۴/۱۳۸۴ هست و نیمه تیرماه رو پشت سر گذاشتیم . این ترم خیلی به سرعت گذشت . مخصوصاً اینکه حذف و اضافه هم خیلی دیر برگزار شد . جالب اینجاست که سر فصل های دروس ، در همه دانشگاه ها مشترکه ولی دانشگاه دولتی چیزی حدود سه هفته قبل از ما ترم رو شروع کردند و بعضی دانشگاه ها امتحانات رو دو هفته بعد از ما آغاز کردند ، همون طور که میبینید رغابت ناعادلانه ایه .

بگذریم ، من این چند روز خیلی حرف های تلخ و نااید کننده ای زدم . بزارید یه چیز جالب بگم یکم بخندید . بپرسید دیروز شبکه استانی خوزستان کی رو دعوت کرده بود ؟ حدس بزنید . مهندس ساجدی .

من نمیدونم آخه این آقا رو که تو دانشگاهی که درس میده هم نمیشناسن چرا دعوت میکنید به برنامه شبکه استانی که ممکنه چند میلیون بیننده داشته باشه ؟ یعنی وقت مردم اینقدر براتون بی ارزشه ؟ یعنی اینقدر به پیسی خوردید ؟

جالبه که بدونید مجری این برنامه همون دانشجوی عمرانه که مجری تلویزیون هم هست و الآن چندین ساله که تو دانشگاه کنگر خورده و لنگر انداخته . همین آقا در اون جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با آقای شهرویی آنچنان دم از عدم احترام متقابل بین دانشجویان و مسئولین حرف میزد و شعر میخوند و عمرانی دیگر می طلبید و آنچنان از وضع موجود شکایت میکرد که کلاً نظرش بر تعویض بعضی از مسئولین مخصوصاٌ مدیر گروه عمران بود ، ولی حالا روبروی این شخص میشینه و براش نوشابه باز میکنه . مطمئناً عامل دعوت این آقا به تلویزیون خودشه وگرنه که این آقا رو حتی مسئولین دانشگاه هم نمیشناسن چه برسه به مردم عادی .

طرف صحبت من همون آقای مجری و دانشجوی رشته عمرانه . آقای عزیز تو اگر اعتقاد داری که در دانشگاه آزاد واحد اهواز داره در حق دانشجویان ظلم میشه و یکی از اسباب ایجاد این ظلم چه خواسته و چه ناخواسته همین آقای ساجدیه چطور به خودت اجازه میدی در یک برنامه تلویزیونی در راستای تبلیغ این آقا و اهدافش روبروش بشینی ؟ فردا چطور میخوای تو چشم بقیه دانشجویان نگاه کنی ؟ تو اگر واقعاً اون حرفهاتو قبول داری ایشون در رابطه با مسائل علمی دانشگاه و یا رشته عمران میکشوندی تلویزیون و بعد چند تا تلفن از دانشجویان پخش میکردی و اجازه میدادی آقای ساجدی جواب اون تلفن ها رو بده . آقای مجری و همکلاسی عزیز ، امیدوارم این کار تو در راستای جلب نظر آقای ساجدی و تأمین آینده تحصیلیت و تسریع مدرک گرفتنت نباشه که البته احتمالش خیلی قویه .

حقیقتاً متأسفانه یا خوشبختامه من اون برنامه رو به جز چند دقیقه پایانیش ندیدم  و فقط فهمیدم که در مورد رشته عمران نبود و آقای مجری قول داد که بعداً باز هم ایشون رو به همون برنامه دعوت کنه و این دفعه در مورد رشته تخصصی آقای ساجدی که رشته عمران هست صحبت کنند که کاشکی صد سال سیاه این آقا رشته عمران برای تحصیل انتخاب نمیکرد . اگر بین شما دوستان کسی این برنامه رو دیده حتماً موضوع و صحبت هایی رو که شده برای من ایمیل کنه .

من حقیقتاً خصومت شخصی یا پدرکشتگی با آقای ساجدی ندارم ، ولی ایشون رو به عنوان سردمدار نداشتن شرافت کاری بین اساتید می شناسم . اتفاقاً من اون دروسی که با این آقا داشتم همون بار اول پاس کردم ولی وقتی افتاده ها ، سطح علمی کلاس ، جو کلاس و تعداد مباحث تدریس شده از کل مباحث سرفصل درس رو میبینم از اینکه به این رشته اومدم پشیمون میشم . حالا وقتی مدیر گروه رشته عمران این آقا باشه دیگه چه انتظاری از امثال تمنا میشه داشت ؟

 

بگذریم . من چهارشنبه به دانشگاه سر نزدم ولی یکی از بچه ها که سر زده بود گفت نمره جدیدی اعلام نشده بود . البته اگر هم اعلام شده باشه دیگه هیچ فرقی به حال شما نمیکنه چون اگر اشتباه نکنم پنجشنبه و جمعه امتحان کنکوره و میره برای شنبه . دلم به حال اونهایی که رشته عمران رو انتخاب کردن و حالا میخوان با صد امید بیان سر جلسه کنکور میسوزه . انشاءالله که موفق باشن .

امیدوارم اساتید در این آخر هفته بشینن پای برگه ها و اونها رو صحیح کنن و با اینکه ما هیچ اهمیتی براشون نداریم ولی با اعلام نمرات ما رو از استرس در بیارن . آخه یکی از بچه ها میگفت آقای جرجرزاده هنوز نمرات فولاد1 رو اعلام نکرده . میدونید چند روز از امتحان فولاد1 میگذره ؟

در مورد آقای توحیدی هم چشم ، مطلب مینویسم . عزیزان بیش از این وقتتون رو نمیگیرم . تا پست بعدی خداحافظ .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در پنجشنبه شانزدهم تیر 1384 و ساعت 8:25 |

با سلام .

 

متأسفانه من نتونستم دیروز به موقع آپدیت کنم و نمرات دروس اعلام شده سه شنبه رو اعلام کنم و این در صورتی بود که نمرات مهمی مثل بتن2 و استاتیک و مقاومت مصالح اعلام شد ، پس نمرات دروس سه شنبه رو با یک روز تأخیر از من بپذیرید :

 

درس                    استاد         نمره ماکزیمم       نمره مینیمم        سطح نسبی نمرات


بتن 2                  هولاکویی             15                       8                       پایین

 

استاتیک             عبدی نژاد            17.5                      9                       پایین

 

استاتیک                 تمنا                 17                      9.5                      پایین 

 

مقاومت مصالح       صفاریان            16.5                     9.5                    متوسط 

 

مکانیک خاک         مسیح پور           16                        9                       پایین 

 

اصول مدیریت ساخت     موفق               20                      11.5                      بالا


 

این ترم نمرات بعضی از اساتید خیلی عجیب بود . یک سری افرادی پاس شدن که خودشون هیچ امیدی به پاسی نداشتن و یک سری افرادی افتادن که بقیه از افتادنشون بیشتر متعجب شدن تا خودشون . والله نمیدونیم چی بگیم . دستمون به جایی بند نیست ، وقتی آقای شجاعی و آقای رمضان نیا نمرات 2 درس رو در عرض یک روز صحیح میکنن دیگه چی انتظاری میشه داشت ؟ بعضی از بچه هایی که به واسطه همین نوع صحیح کردن پاس میشن خیلی هم راضی اند ، چون در این نوع صحیح کردن نمرات به هم خیلی نزدیک اند و اغلب دانشجویان پاس میشن . هیچ چیز این دانشگاه به دانشگاه های دیگه نرفته . آخه به کی بگیم ؟ به کی اعتراض کنیم ؟ به ساجدی ؟ ( هر چه بگندد نمکش میزنند       وای به روزی که بگندد نمک ).

به احتمال زیاد امروز یعنی چهار شنبه دانشگاه تعطیله یا به عبارتی قرنطینه هست . به احتمال زیاد ولی نه قریب به یقین . ممکنه هم باز باشه . به هر حال اگر کسی از شما سری به دانشگاه زد و دید نمره جدیدی اعلام شده میتونه تو قسمت نظرات اعلام کنه . من پیشاپیش ازکسی که این کار رو بکنه تشکر میکنم .

یکی از عزیزان در قسمت نظرات پیشنهاد داده بود که از نمرات عکس بگیریم و بزاریم تو وبلاگ . این ایده تو ذهن من هم بود ولی هم سخته هم مهمتر از اون امکانات می خواد که من ندارم . من نه موبایل دوربین دار دارم نه دوربین دیجیتال ، ثانیاً حراست به عکس گرفتن تو دانشگاه گیر میده ؛ ولی با این وجود اگر کسی میتونه از نمرات عکس بگیره و برای من ایمیل کنه ، من اون رو سریع میزارم تو وبلاگ تا راحت از همین وبلاگ نمره خودتون و دوستانتون رو متوجه بشید . البته اون عکس باید با کیفیت باشه و پسوندش jpg باشه . به هر حال من حاضرم . "هل ناصرٌ ینصرنی ؟ "

یکی دیگه از آقایون به اسم سینا تو قسمت نظرات از من خواسته بود که کسی رو بهش معرفی کنم که به سؤالاتش در مورد رشته شیلات جواب بده . والله شرمنده من کسی رو نمیشناسم .

مورد دیگه اینکه اگر شما در باز کردن این وبلاگ مشکلی دارید به من بگید که دنبال راه حلش باشم چون چند نفر به من گفتن که در مشاهد وبلاگ مشکل دارن .

در ضمن پست پایینی رو هم بخونید چون همین چند دقیقه پیش اون رو آپدیت کردم . جالبه .

در آخر از همه شما عزیزانی که نظر میدید تشکر میکنم و امیدوارم هیچ وقت وبلاگ رو بدون نظر دادن ترک نکنید .

تا پست بعدی خداحافظ .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در چهارشنبه پانزدهم تیر 1384 و ساعت 8:11 |

 

از توانایی های یک فرد اینه که اون شخص علاوه بر تسلط بر رشته و گرایش تخصصی اش در رشته ها و مباحث دیگه هم سر رشته و حداقل آگاهی رو داشته باشه . حالا این فاصله و یا رابطه بین تخصص یک فرد با رشته های دیگه چقدر باید باشه به فرد مورد نظر بستگی داره . حالا اگر یک استاد بتن با کلی سابقه و احاطه کامل به درس بتن و زلزله ، به مباحث سیاسی و شرایط سیاسی زمانه خودش تسلط نسبتاً کافی داشته باشه این رو می رسونه که یا اون فرد خیلی آدم فعال و اکتیویه یا اینکه زمان انتخاب رشته دانشگاهی ، اشتباهاً به جای رشته علوم سیاسی ، رشته عمران رو انتخاب کرده چون اول هر دو اونها با حرف " ع " شروع میشن . بله درست حدس زدین . می خوام درباره آقای رمضان نیا و میتینگ های سیاسی – اجتماعی اش در کلاس های بتن و زلزله صحبت کنم . این مباحث که همیشه چیزی حدود 20 الی 30 درصد زمان کلاس های آقای رمضان نیا رو میگیره برای بعضی ها مثل من خیلی جذاب و جالبه و برای خیلی ها بسیار خسته کننده و کسل کننده است . جالب این جاست که همیشه نقطه شروع این بحث ها از جایی شروع میشه که درس یا به جایی میرسه که احتیاح به محاسبه ممان اینرسی قطبی داره یا احتیاج به حل یک معادله دیفرانسیل مرتبه دوم هست . آقای رمضان نیا هم همیشه در چنین مواقعی با اون لهجه شمالیش میگه :" از اینجا به بعدش رو هم شما بلدید . " بچه ها هم همیشه در جواب آقای رمضان نیا با همهمه میگن :" نه استاد به ما درس ندادن . آقای ساجدی ممان اینرسی درس نمیده . استاد ما معادله درجه اول هم یادمون نیست چه برسه به درجه دوم و ... " . بعد بحث و جنگ و جدل شروع میشه . آقای رمضان نیا میگه تقصیر شماست ، شما درس نمی خونین و الکی دروس رو پاس میکنن و بچه ها هم میگن نه استاد به ما درس ندادن . آقای تمنا چی درس میده که بخواد اینا رو بگه ؟ یا مثلاً آقای ساجدی فقط اسم ممان اینرسی رو میگه . دوباره بحث خوب و بد بودن اساتید شروع میشه و مثل همیشه یادی هم از دانشمند فرزانه آقای تمنا میشه .

بعد کم کم بحث به سمت بحث های اجتماعی میره و آقای رمضان نیا بحث رو به اون جا میبره که ما ها هر کدوم باید به نوبه خودمون در اصلاح وضع موجود تلاش بکنیم و برای این اصلاحات باید از خودمون شروع کنیم و نباید به دیگران کار داشته باشیم . و اینکه بهترین قاضی خداست و ما برای راضی نگه داشتن خدا باید به رسالمون رجوع کنیم . و همیشه این تلنگر رو به ما میزنه که شما که الآن تو دانشگاه خیلی از مباحث رو فراموش میکنید فردا نباید انتظار داشته باشید تو جامعه به شما به عنوان یک مهندس با سواد نگاه کنن .

بعد کم کم بحث به سمت بحث های سیاسی میره و بعضی از این بچه هایی که دنبال یه چنین موقعیت و فضایی میگشتن تا عقده های سیاسیشون رو خالی کنن و حرف هاشونو بزنن ، نطقشون باز میشه . آقای رمضان نیا هم شروع به مباحثه و جواب دادن میکنه که البته در اکثر مواقع نظراتش با نظرات بچه ها یکیه . این ترمی که گذشت ، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری بودیم و پتانسیل بحث های سیاسی بالا بود و با کوچکترین جرقه ای بحث شروع میشد . از مزیت های بحث های آقای رمضان نیا اینه که همیشه به جای اینکه به دنبال مقصر بگرده به دنبال راه حل و چاره میگرده . مثلاً اگر سر کلاسهای بتن یا زلزله این ترم آقای رمضان نیا بوده باشید ایشون علی رغم همه شکست های آقای خاتمی و وضع بد سیاسی و اقتصادی جامعه دانشجویان رو به رأی دادن تشویق میکرد و نظرش این بود که جامعه ما هنوز به آن بلوغ سیاسی نرسیده و ما باید هنوز دنبال ناسیونالیست گرایی باشیم و میگفت من به آقای لاریجانی که همشهریم هست رأی میدم و شما هم به آقای محسن رضایی که خوزستانی هست رأی بدید . البته اون موقع نمی دونست که بعداً آقای محسن رضایی انصراف میده و یکی مثل آقای احمدی نژاد به صورت بسیار مشکوک و عجیبی رأی میاره .

یکی از بحث های جالبی که تو یکی از کلاسهای زلزله آقای رمضان نیا شکل گرفت در مورد سطح علمی دانشگاه آزاد و مقایسه اون با سطح علمی دانشگاه های دولتی بود . من به نوبه خودم همیشه فکر میکردم این وضعیت علمی دانشگاه آزاد تقصیر اساتیده و اونها وقت و انرژی لازم رو برای دانشجویان نمیزارن و اینکه اونها به یادگیری دروس توسط دانشجویان اهمیت نمیدن و با میان ترم گرفتن مقدار و نوع این یادگیری رو نمی سنجن . البته من هنوز هم این مشکلات رو قبول دارم و نظرم در مورد این مسائل پابرجاست ولی با حرف های آقای رمضان نیا نظرم در مورد ریشه و مشکل اصلی این وضعیت عوض شد .

آقای رمضان نیا میگفت مشکل اصلی دانشگاه آزاد تعداد زیاد دانشجویان و مهمتر از اون تنوع و پراکندگی سطح علمی دانشجویان موجود در یک کلاسه . میگفت نوع گزینش و پذیرش دانشگاه آزاد طوریه که بین بالاترین فرد و پایین ترین فرد از نظر سطح علمی خیلی فاصله هست . مثلاً اگر ما فاصله بین بالاترین نفر و آخرین نفر در دانشگاه آزاد رو به 100 قسمت تقسیم کنیم این تقسیم در دانشگاه دولتی حداکثر به 30 میرسه نه به 100 . آقای رمضان نیا میگفت ما اساتید اگر در حد نفر اول درس بدیم 80% دانشجویان یاد نمیگیرن و اگر در حد نفر آخر درس بدیم 80% دانشجویان از درس زده میشن و به شدت سطح علمیشون افت میکنه ؛ پس ما مجبوریم در حد نفر پنجاهم درس بدیم که تعداد افراد بیشتری درس رو یاد بگیرن و تعداد افرادی که درس رو یاد نمیگیرن و یا از درس زده میشن مینیمم بشه . و همین نوع درس دادن که در حد فرد متوسط کلاس باشه بدترین ضربه رو به بقیه دانشجویان میزنه . از این گذشته وقتی توی یک کلاس 55 نفره یا 60 نفره به علت شلوغی و تعدد سؤالات و از طرف دیگه با اون برنامه ریزی غلط دانشگاه برای تاریخ انتخاب واحد و حذف و اضافه نمیشه درس رو به موقع تموم کرد چطور انتظار دارید استاد یک جلسه رو به میان ترم گرفتن اختصاص بده ؟ یک استاد با سه سکشن 50 نفره چطور میتونه اون همه برگه رو صحیح کنه ؟ نتیجه این مسائل اینه که دانشجو شب امتحانی میشه . راست میگه . شما ببینید نمرات فولاد1 چطورن ؟ چرا ؟ چون شب قبلش برق خیلی از مناطق اهواز رفته بود و بچه ها نتونسته بودن شب امتحان درس بخونن .

خب حالا که بحث به اینجا رسید بزارید بپرسیم چرا ؟ چرا دانشگاه آزاد این همه دانشجو میگیره ؟ چه اصراریه که این همه دانشجو بگیره ؟ به قول خود آقای رمضان نیا این هم یه سیاسته . قبول ندارید ؟ بعد از اینکه نسل سوم بعد از انقلاب ، پشت در دانشگاه رسید تقاضا برای ورود به دانشگاه خیلی زیاد شد . این فشار اول از همه به دانشگاه سراسری و وزارت علوم وارد شد و بعد هم به مسئولین مملکت . وزارت علوم که با اون بودجه محدودش نمی تونست کاری بیشتر از اون بکنه . تا اینکه پیشنهاد تأسیس دانشگاهی شد که خودش بتونه مشکل مالی خودش رو رفع کنه . بله دانشگاه خصوصی . مؤسسین اون چی کسی معتبرتر از آقایونی مثل هاشمی رفسنجانی و جاسبی باشن ؟ سابقه آقای رفسنجانی هم که در مسائل اقتصادی برای همه روشنه . پس ، بعد از مدتی قید کیفیت آموزش رو زدن و مثل مور و ملخ دانشجو گرفتن و شهریه رو هم هر سال به بهانه تورم چهار برابر کردن . در نتیجه دانشگاه آزاد یک دکون شد برای حضرات . حالا که این پیشنهاد در باطن اقتصادی و در ظاهر علمی خوب جواب داده چرا تو هر شهر و هر شهرستان و هر دهات کوره ای یک دانشگاه آزاد نزنیم ؟ علی آباد کتول چه کم از شیراز و اصفهان دارد ؟ چشم ها را باید شست . منابع اقتصادی را جور دیگر باید دید . (مرحوم مراد سپهری)

حالا همه راضی اند . هم دولت و مسئولینی که اون همه فشار برای ورود به دانشگاه بهشون وارد میشد و هم عزیزانی که نمیتونن وارد دانشگاه دولتی بشن و هم عزیزانی که دیپلم رو به زور گرفتن و الآن با کمی از جیب باباهه تو یکی از همین دهات کوره هایی مثل علی آباد کتول اسم دانشجو رو یدک میکشن البته با کمل افتخار و به صورت فطـــــــــــیر خوشحال .

کی به فکر آینده شغلی این همه دانشجوئه ؟ کی به فکر کیفیت تحصیله ؟ کی براش اهمیت داره مثلاً تو دانشگاه آزاد واحد اهواز ، دانشجویان چطور درس میخونن و چطور مدرک میگیرن ؟

اینه سیستم دانشگاه آزاد .

آیا فقط میشه افسوس خورد و با شرایط ساخت ؟ کمی در این مورد فکر کنید . فقط یکم فکر کنید .

 

خدایا در میخانه ببستند ، تو مپسند

که در خانه تزویر و ر یــــــا بگشودند

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در چهارشنبه پانزدهم تیر 1384 و ساعت 8:4 |

 

سلام خدمت شما دوستان

 

این هم نمرات اعلام شده دوشنبه صبح

 

درس                استاد          نمره ماکزیمم       نمره مینیمم سطح نسبی نمرات

 

مکانیک سیالت     احمدی           20                        9.75                 بالا    

 

دینامیک              پورعبدی         15                         9                    پایین

 

 

تا پست بعدی خداحافظ .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در سه شنبه چهاردهم تیر 1384 و ساعت 9:6 |

با سلام خدمت شما مهندسین

 

امیدوارم که حالتون خوب و ایام به کامتون باشه .

همون طور که دیروز صبح آپدیت کردم ، غیر از آبهای زیر زمینی و مکانیک خاک آقای خیاط نمره دیگه ای اعلام نشد ، ولی دیروز بعد از ظهر این نمرات اعلام شد :

 

درس                     استاد          نمره ماکزیمم      نمره مینیمم        سطح نسبی نمرات

مقاومت مصالح        یغمایی              15.5                     4                          متوسط

 

بارگذاری                یغمایی               16.5                   4.5                         متوسط

 

استاتیک               ساجدی               14                      7                            پایین

 

ترافیک                  توحیدی               19                      9                           متوسط

 

سیستم ها           سبزیوند               __                     __                            ___     

 

مکانیک خاک           خیاط                  18                      7                            پایین

 

آز- مکانیک خاک       خیاط                 __                      __                           پایین

 

آبهای زیرزمینی       سلحشور           __                      __                           پایین

 

 

این هم از نمرات یکشنبه بعد از ظهر . بالاخره آقای یغمایی بعد از گذشتن 22 روز از تاریخ برگذاری امتحان ، نمرات بارگذاری رو اعلام کرد ؛ واقعاً خسته نباشید . ترسیده بودیم نکنه برگه ها رو گم کرده باشه . راستی به نظر شما اگر یه استادی یه زمانی برگه ها رو گم کنه میاد خودشو لو بده یا اینکه همینجوری یه نمره ای رد میکنه ؟

نمرات استاتیک سید بزرگوار ، مدیر گروه محترم و معزز و دانشمند بزرگوار آقای ساجدی هم اعلام شد . نمرات ، اونقدر پایین بود که لازمه من یک کار کارشناسی روی اون انجام بدم . من نمیدونم بچه هایی که با آقای ساجدی استاتیک پاس میکنن ، چی یاد میگیرن ؟ یکی حرف قشنگی زد ، گفت : "هر کی استاتیک رو یاد بگیره مهندسه". چند درصد از ماها استاتیک رو تو مقاومت مصالح یا تحلیل یاد گرفتیم . چند درصد از ماها می تونیم ممان اینرسی قطبی یک پروفیل I شکل رو صحیح بدست بیاریم . بین مسئولین و حتی اساتید کی براش مهمه که بچه ها استاتیک رو یاد نمیگیرن و فقط پاس میکنن ؟ کی براش مهمه که اصلاً سطح علمی رشته عمران افت کرده یا بالا رفته ؟ اصلاً متولی این امر کیه ؟ آقای ساجدی شما که مدیر گروهی در تدریس و یادگیری صحیح دروس مهمی مثل استاتیک چه نقشی ایفا کردی ؟ اومدی ببینی چرا نمرات هر ترم استاتیک شما اینقدر پایینه ؟ اومدی ببینی چرا نمره ماکزیمم استاتیک شما از 14 یا 15 بیشتر نمیشه ؟ آخه آدم حسابی تو که درست درس نمیدی ، تو که درست امتحان نمیگیری ، تو که درست اوراق رو صحیح نمیکنی ، دیگه چرا اینجوری نمره میدی ؟ افه چی رو میای ؟ افۀ درست درس دادنت رو یا افۀ آسون امتحان گرفتنتو ؟

بگذریم . کنتور وبلاگ داره اعداد نجومی رو نشون میده که حداقل باعث روحیه بخشی به منه . همون طور که میبینید با اینکه 10 روز از نصب این کنتور نمیگذره ، ولی داره عدد 151 رو نشون میده یعنی در این 10 روز 151 بازدید از وبلاگ شده ، اما نمیدونم چرا عزیزان نظر نمیدن . لازمه از عزیزانی مثل علی بهلول (صحرا نشین) و civil_engineering که نمره ماکزیمم سد رو به من گوشزد کرد به خاطر نظر دادنشون تشکر کنم .

من سعی میکنم کم کم مقالات تحلیلی رو بین اخبار نمرات اعلام شده هر روز اضافه کنم ، تا وبلاگ از این حالت اخباری در بیاد .

من امروز هم یه سر به دانشگاه میزنم و دوباره آپدیت می کنم ، پس تا پست بعدی خداحافظ .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در دوشنبه سیزدهم تیر 1384 و ساعت 8:30 |
 

با سلام خدمت شما عزیزان

این پست رو من امروز یعنی یکشنبه آپدیت کردم و داغ داغ و معتبر معتبره . امروز فقط دو نمره اعلام شده که اون ها رو در زیر می بینید . من نمیدونم این اساتید چیکار می کنن؟ در ضمن من دیروز یک اشتباهی کرده و با اینکه همون شنبه آپدیت کردم ولی نوشتم پنجشنبه . من رو به خاطر این اشتباه ببخشید  و در ضمن یکی از عزیزان در قسمت نظرات اشتباه دوم من رو گوشزد کرده بود که اون اشتباه این بود که نمره ماکزیمم سد ۱۸ بوده و من اون نمره رو ندیده بودم . نمرات اعلام شده امروز یعنی یکشنبه :

درس            استاد           نمره ماکزیمم         نمره مینیمم         سطح نسبی نمرات


تحلیل ۱         گندمکار                   ۱۴.۵                    ۹                                 پایین

آبهای زیرزمینی   سلحشور             ـــــ                    ـــــــ                                 پایین


 این هم از نمرات امروز . اگر این ترم این دروس رو نداشتید دیگه احتیاجی نیست بیایید دانشگاه . بمونید خونه و تخت بخوابید . تا فردا خداحافظ .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در یکشنبه دوازدهم تیر 1384 و ساعت 10:54 |
 

با سلام خدمت شما دوستان عزیز

عزیزان این پست خود امروز یعنی پنجشنبه ساعت ۹:۴۰ آپدیت شده و تا این لحظه غیر از دو نمره زیر هیچ نمره دیگه ای اعلام نشده . البته فکر کنم در طول امروز بعضی از اساتید نمرات رو تحویل آموزش بدن و ممکنه یک سری از نمرات امروز بعد از ظهر و به احتمال قوی تر فردا اعلام بشن . پس من به شما پیشنهاد میکنم یا امروز بعد از ظهر یا فردا یک سری به دانشگاه بزنید . کاشکی اساتید دیروز رو به تصحیح اوراق امتحانی گذرونده باشن و طرف ظرف های آشپزخانه نرفته باشن .

نمرات اعلام شده امروز یعنی شنبه :

درس                           استاد                   ماکزیمم            مینیمم         سطح نسبی نمرات


اصول مهندسی سد         کیامنش                  ۱۶.۵                  ۸                         متوسط

مکانیک خاک                   پاکباز                      ۱۸                  ۴.۷۵                     متوسط


خب عزیزان من منتظر پیشنهادات و انتقادات و کلاً نظرات شما هستم . تا پست بعدی خداحافظ .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در شنبه یازدهم تیر 1384 و ساعت 9:50 |

 

با سلام .

امیدوارم که بهتون خوش بگذره و از اوقاتتون استفاده کامل بکنید ، البته تا نمرات کامل اعلام نشن آدم نمی تونه از وقتش استفاده کنه چون استرس اون نمره ها رو داره . میخوام به اون دوستانی که پنجشنبه به دانشگاه سر نزدن بگم که اصلاً چیزی از دست ندادن چون پنجشنبه هیچ نمره ای اعلام نشد . من که حتی بعد از ظهر هم سری به دانشگاه زدم هیچ نمره ای اعلام نشده بود . انشاءالله اساتید پنجشنبه و جمعه برگه ها رو صحیح کننو شنبه نمرات زیادی اعلام بشن .

بیشتر از این وقتتون رو نمی گیرم . تا شنبه خداحافظ .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در جمعه دهم تیر 1384 و ساعت 8:5 |

 

سلام به شما مهندسین عزیز مخصوصاً عزیزانی که ممکنه بعد از مدتها به این وبلاگ سر زده باشن

من برای عزیزانی که ممکنه آدرس وبلاگ رو یادشون بره یک نصیحت دارم و اون اینه که این وبلاگ رو جزو Favorites List  خودتون بزارید که برای سر زدن به وبلاگ فقط روی اسم وبلاگ در اون لیست کلیک کنید تا باز بشه . پس الآن میتونید تو همین صفحه در قسمت toolbar ، Favorites رو انتخاب کنید و روی add کلیک کنید .

پست امروز خیلی پرباره ، چون علاوه بر اینکه دروسی رو که نمراتشون چهارشنبه اعلام شده نوشتم ، مشخصات کامل سکشن های دروسی که تابستون ارائه شدن رو هم گذاشتم و می تونید ببینید . اگر خواستید می تونید وبلاگ رو save کنید تا هر وقت خواستید لیست مشخصه ها رو داشته باشید .

 انشاءالله از شنبه که سایت دانشگاه باز میشه ، صبح ، همون ساعتی که به دانشگاه سر میزنم و برد ها رو نگاه میکنم ، به سایت میرم و از همون جا آپدیت میکنم و دروسی رو که نمراتشون اعلام شده میزارم تو وبلاگ ؛ یعنی داغ داغ و به موقع . فقط کافی شما از خواب که بیدار میشید یه سر به وبلاگ بزنید و ببینید اون روز صبح چه نمره ای اعلام شده که دیگه بی خودی نیایید دانشگاه . این مرام فداکاری داره ما رو خفه میکنه .

این ترم این جریان نمره اعلام کردن خیلی افتضاح شده . هر جا نگاه میکنی یک برد عمران میبینی . تو هر کدومشون هم یک سری نمره اعلام شده . نه به ترمهای پیش که تو برد عمران جا نبود و نمرات رو بعد از 2 یا 3 ساعت برمیداشتن نه به الآن که هر وقت میای دانشگاه باید کل دانشگاه رو بگردی چون ممکنه تو یکی از چندین برد عمران نمره ای اعلام شده باشه .

برای دیدن نمرات دروس عمومی ، ستاد اعلام نمره هم که مثل ستاد انتخابات بی صحاب و شلوغه ، اصلاً نمیشه واردش شد . مثلاً می خواستن کلاس بزارن و کار رو سازماندهی شده بکنن . ما را به خیر شما امیدی نیست ، شر مرسانید . نمرات رو مثل قبلا تو همون در و دیوار ساختمون شهید بهشتی با تف بچسبونید بهتره . دانشگاه آزاد اهواز مال این صحبت هاست ؟ والله!

 

نمرات این دروس اعلام شده . بشتابید ، بشتابید :

 

درس                 استاد       نمره ماکزیمم      نمره مینیمم       سطح نسبی نمرات

 

بتن 1                 رمضان نیا              19                     4.5                       پایین

 

دینامیک               آرین نژاد              18                     9.5                        بالا

 

مصالح ساختمانی   شیخ انصاری            19                      8                         بالا   

 

 

نمرات بتن 1 آقای رمضان نیا هم اعلام شد . البته شایعه شده بود که آقای رمضان نیا همون روز که امتحان بتن 1 بوده و ایشون اومده بوده اهواز ، تا فردای همون روز هم برگه های زلزله رو تصحیح کرده و هم بتن ، و فکر کنم به خاطر اینکه خیلی ضایع نباشه زلزله رو روز بعد از عزیمت ایشون اعلام کردن و نمرات بتن رو دو روز بعد . ما که متوجه نمیشیم ، شما راحت باشید .

با اینکه نمرات بتن 1 خیلی افتاده نداشت و لی نمرات پایین بود و به ندرت به 13 یا 14 می رسید . تابستون هم که بتن 1 ارائه نشده و افتاده ها هم باید این درس رو ترم مهر بگیرن . ساجدیه دیگه ، چیکارش کنیم ؟

آقای آرین نژاد هم نمرات دینامیک رو اعلام کرد ، که البته مثل ترم قبل زیاد به بچه ها حال نداده . ترم قبل باید نمرات دینامیکش رو می دیدید . در نگاه اول فکر میکردید روخوانی قرآنه نه دینامیک .

 

 

 و حالا مشخصات دروس ارائه شده تابستان 84 :

 

درس            واحد   مشخصه    استاد         سکشن ها          تاریخ و ساعت امتحان

 

استاتیک          3         112      گرمسیری     پنجشنبه 11-8          7/6/84      8 صبح

                                                            سه شنبه 20-17

                                                            چهارشنبه 20-17

 

پروژه تخصصی  2          119       با گروه              با گروه                          با گروه

 

پروژه راهسازی 1          122      با گروه              با گروه                          با گروه

 

پروژه بتن         1         121       با گروه              با گروه                          با گروه

 

پروژه فولاد       1          120      با گروه              با گروه                          با گروه

 

تحلیل 1          3         115      ساجدی         پنجشنبه 11- 8        5/6/84      30/10

                                                              پنجشنبه 21- 18

                                                             چهارشنبه 21- 18

 

دینامیک          3         113          تمنا          سه شنبه 11- 8       8/6/84        14 

                                                             چهارشنبه 11- 8

                                                              پنجشنبه 11- 8 

 

فولاد 1           3         116       عبدی نژاد      پنجشنبه 13-11       8/6/84      30/10 

                                                              پنجشنبه 15- 14 

                                                              یکشنبه 20-17  

                                                              دوشنبه 20-17

 

بتن 2             3         124                         سه شنبه13-11        5/6/84     30/10  

                                                             سه شنبه 15- 14 

                                                             چهارشنبه 13-11 

                                                             چهارشنبه 15- 14 

                                                             پنجشنبه 13-11 

                                                             پنجشنبه 15- 14

 

کارآموزی        1         123         با گروه               با گروه                      با گروه

 

مقاومت مصالح  3       114       عبدی نژاد      پنجشنبه 11- 8         7/6/84     8 صبح

                                                             سه شنبه 20-17 

                                                             چهارشنبه 20-17 

 

هیدرولیک       3         117       حقیقی         پنجشنبه 11- 8        12/6/84    8 صبح

                                                             سه شنبه 20-17 

                                                             چهارشنبه 20-17 

 

هیدرولوژی     2          118      کیهانی          دوشنبه 20- 18        10/6/84    30/10

                                                             سه شنبه 20- 18 

                                                             چهارشنبه 20- 18

 

 

خب این هم سکشن ها . دیگه هر جور می خوایید برنامه ریزی کنید . تا پست بعدی که فردا آپدیت میشه خدا نگهدار . زیاد هم به فکر نمرات و افتادن نباشید ، افتادن نمک مدرک گرفتنه .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در پنجشنبه نهم تیر 1384 و ساعت 8:36 |

 

با سلام خدمت شما عزیزان

همون طور که می بینید وبلاگ سوت و کوره . کسی نظر نمی ده . با اینکه من سعی میکنم با خبر رسانی به موقع دانشجویان رو ترغیب به بازدید وبلاگ کنم اما مثل اینکه کسی وبلاگ عمران رو یادش نیست . نمی دونم دلیلش چیه . من تا اون جایی که می تونستم و سیستم دانشگاه آزاد اجازه میداد تبلیغ کردم و اعتقادم بر اینه که وبلاگ عمران احتیاج به تبلیغ نداره همون طور که کسی برای برد عمران تبلیغ نمیکنه . بیشترین نفع این وبلاگ برای شما عزیزان هست که میتونید سریع (تا اونجایی که بتونم) از اخبار مطلع بشید . البته این کنتور جدید نشون میده که بازدید کننده ها خیلی بیشتر از حد تصور هستند . چون چند روز بیشتر از تاریخ نصب این کنتور نمیگذره ولی داره عدد بالایی رو نشون میده . امیدوارم این عدد درست باشه .

بگذریم . دیروز یعنی سه شنبه نمرات مهمی اعلام شد که مهمترین اونها نمرات زلزله آقای رمضان نیا بود . دروسی رو که نمراتشون اعلام شده می تونید این زیر ببینید :

 

درس              استاد        نمره ماکزیمم        نمره مینیمم        سطح نسبی نمرات

 

زلزله               رمضان نیا               18                      6.5                           پایین

 

فولاد 1              حمادی              16.78                    7                            متوسط

 

مقاومت               تمنا                  19                      10                          متوسط

 

استاتیک            گندمکار               18                      6.5                          متوسط

 

هیدرولوژی         کیهانی                17                       8                             پایین  

 

 

همون طور که میبینید نمرات مهمی اعلام شده . از نکات جالبی که به اون برخوردم یکی نمرات مقاومت آقای تمنا بود که هیچ افتاده ای نداشت . برای من تعجب آوره چرا دانشجویان ، یک ترم در میون درسخون میشن ؛ البته شاید آقای تمنا سینوسی نمره میده ، یعنی یک ترم همه رو میندازه و یک ترم هم مثل این ترم هیچ کسی رو نمیندازه . باید هم این کار رو بکنه وگرنه که بهش درس نمیدن البته اون قدر پشتش پره که هر کاری بکنه باز هم جزو اساتید اصلی این واحده ؛ بحث در مورد آقای تمنا رو میزارم برای بعد .

نمرات زلزله آقای رمضان نیا بد نبود یعنی همه در یک سطح بودند ، بین 10 تا 13 . افتاده ها زیاد نبودند . نمره ماکزیمم زلزله رو آقای سید هادی سید شرفی با نمره 18 گرفته بود . واقعاً خسته نباشی . این آقا شاگرد دوم ورودی های 81 در ترم قبل شد . فکر میکنم جزو اون دانشجویانیه که جاشون تو دانشگاه های معتبر سراسریه نه دانشگاه آزاد واحد اهواز .

یکی دیگه از نکات جالب نمرات سه شنبه ، نمرات فولاد آقای حمادی بود که نمیدونم بارم سؤال های ایشون چطور بوده که نمراتشون اینطوری شده ؛ منظورم دقت تا دو رقم اعشار بدون گرد کردنه ، مثل نمره ماکزیمم که 16.78 هست . حالا این 16.78 تو کارنامه 16.78 رد میشه یا 17 ؟ خب مثلاً این آقا رو میدادی 17 اتفاقی می افتاد ؟ شاید فکر کرده اینجوری کلاس کار بیشتره یا شاید فکر کرده اینجوری دقت تصحیح اوراق رو نشون میده . ما که میدونیم شما اساتید در تصحیح چقدر دقت به خرج میدید . البته این مسئله رو آقای رئوفی مد کرد . یادش بخیر آقای رئوفی .

 

اما قول داده بودم حتماً نمره ماکزیمم و مینیمم و سطح نسبی نمرات دروسی رو که دیروز اعلام کردم ، بزارم تو وبلاگ . پس این هم نمره ماکزیمم و مینیمم و سطح نسبی نمرات اعلام شده دوشنبه :

 

درس                استاد          نمره ماکزیمم      نمره مینیمم       سطح نسبی نمرات

 

تحلیل 2           ساجدی                16                      7                         پایین

 

استاتیک          شجاعی                19                     8.5                      متوسط

 

دینامیک        زایرسلیمانی             15                    9.75                       پایین

 

هیدرولوژی        احمدی                20                     9.75                       خوب

 

اقتصاد مهندسی   بهنام پور                20                       6                       متوسط

 

اصول و مبانی شهرسازی... کاظم زاده      20                    11.75                       خوب

 

 

من از شما انتظار دارم که با نظرات خودتون هم به من و خرپا دلگرمی بدید و هم با انتقادات خودتون در بهتر شدن این وبلاگ کمک کنید ، به هر حال ما قبول داریم که این وبلاگ هنوز خیلی جای پیشرفت داره ؛ پس ما به نظرات شما احتیاج داریم . تا پست بعدی یا حق .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در چهارشنبه هشتم تیر 1384 و ساعت 8:29 |

 

سلام .

تبریک . تبریک . خسته نباشید . واقعاً خسته نباشید . بالاخره تموم شد . خوب یا بد بالاخره امتحانات هم تموم شد . امیدوارم که نمره های خوبی بگیرید . الآن وقتشه که هرچی در طول ترم کاشتید یا گذاشته بودید که آخر ترم بکارید ، برداشت کنید . امیدوارم که محصول این ترمتون خوب باشه و به مسائلی مثل مشروطی و غیره دچار نشید ، خلاصه انشاءالله محصولتون آفت نزنه.

تبریک دیگه اینکه دوباره وبلاگمون صاحب یک کنتور شد . بعد از کلی تلاش و مجاهدت یه کنتور دیگه برای وبلاگ پیدا کردم . امیدوارم که این یکی دیگه اذیت نکنه و باعث دیر باز شدن وبلاگ نشه وگرنه مجبورم این رو هم حذف کنم . البته این کم حجم تر از قبلی هست .

از امروز کار من و خرپا شروع میشه . با تموم شدن امتحانات کار اطلاع رسانی ما جدی تر میشه . سعی میکنم اخبار دروس اعلام شده رو سریع بزارم تو وبلاگ . شما هم اگر کسی از بچه های شهرستانی بهتون زنگ زد و ازتون خواست برید دانشگاه تا ببینید نمرش اعلام شده یا نه می تونید آدرس وبلاگ رو بهش بدید و بهش بگید برو اینجا و ببین نمرت اعلام شده یا نه .

با تموم شدن ترم ، ارتباط ما (نویسندگان وبلاگ) با شما عزیزان تموم نمیشه و انشاءالله از الآن که ترم تموم شده و من و خرپا فرصت بیشتری داریم مطالب بهتر و جذاب تری در تحلیل اساتید و ترمی که گذشت می نویسیم . امیدوارم شما عزیزان هم ما رو فراموش نکنید . از آلان باید به فکر انتخاب واحد ترم تابستون و ترم مهر باشیم . با اینکه من و خرپا ترم های آخرمونه ولی تحمل حتی یک انتخاب واحد با این وضعیت حداقل برای من خیلی سخته . البته صدای ما که به گوش مسئولین دانشگاه نمی رسه . ما ، تا چند تا فحش ناموسی به مسئولین دانشگاه ندیم ، کسی از اونها به این وبلاگ سر نمی زنه . ولی ما حداقل می تونیم نقش خودمون رو توی این وضعیت شلم شوربا و بهم ریخته تحلیل کنیم . می تونیم در مورد این مسئله بحث کنیم که چطور می تونیم اعتراض کنیم یا به چه شکل می تونیم این اعتراضمون رو به گوش مسئولین برسونیم تا قبل از انتخاب واحد این وضعیت بهتر بشه .

امرو خبرهای مهمی دارم . البته می بخشید اگر بعضی هاشون رو کمی دیر اعلام میکنم .

 

اول اینکه دروس ارائه شده ترم تابستون اعلام شد . من خود درس ها رو با اسم استاد مربوطه بدون مشخصات و تاریخ امتحان و ساعت و روز کلاس این پایین نوشتم . انشاءالله در اولین فرصت مشخصات کامل دروس ارائه شده رو میزارم تو وبلاگ تا بتونید راحت برنامه ریزی کنید .

 

درس                                        استاد


استاتیک                                     گرمسیری

 

پروژه تخصصی                                ____

 

پروژه راه                                       ____

 

تحلیل 1                                      ساجدی                   

 

دینامیک                                         تمنا

 

فولاد 1                                      عبدی نژاد

 

بتن 2                                          ____

 

کارآموزی                                      ____

 

مقاومت مصالح                           عبدی نژاد

 

هیدرولیک و آزمایشگاه                   حقیقی

 

هیدرولوژی                                  کیهانی


 

 

و اما نمرات اعلام شده :

 

درس                                          استاد                   


 

بتن                                              شجاعی

 

استاتیک                                        شجاعی

 

هیدرولوژی                                     احمدی

 

دینامیک                                     زایرسلیمانی 

 

اصول معماری و شهر سازی             کاظم زاده

 

اقتصاد مهندسی                            بهنام پور

 

تحلیل 2                                      ساجدی


 

 

متأسفانه چون عجله داشتم نتونستم نمره ماکزیمم این نمرات رو یادداشت کنم و با نگاه کردن به نمرات ، سطح نسبی نمرات رو تشخیص بدم . انشاءالله نمره ماکزیمم این نمرات رو هم میزارم تو وبلاگ . قول هام خیلی زیاد شد .

آقای شجاعی کولاک کرده و سه سوت نمره همه دروسش رو زد تو برد . خیلی جالبه . روز امتحان بتن1 ، شنبه همین هفته بود ولی آقای شجاعی دوشنبه یعنی دو روز بعد نمرات رو اعلام کرد . سطح نمراتش هم خوب بود ، حتی 20 هم داشت ، دو سه تا افتاده هم بیشتر نداشت . کاشکی همه اساتید ، هم اینقدر زود نمرات رو اعلام میکردن و هم اینقدر خوب نمره میدادن . خدا شانس بده . آقایونی که با این آقا داشتن برن حال کنن . حالا معلوم نیست تمنا نمراتش رو چند ماه دیگه اعلام کنه . نمرات هیدرولوژی آقای احمدی هم نسبتاً خوب بود ، ایشون بیشتر با سیالات و هیدرولیک مشکل دارن . در ضمن من نمیدونستم آقای زایر سلیمانی دینامیک ارائه کرده بوده ؛ بابا معلومات ، بابا سواد علمی ، بابا استاد ، بابا 2sin(a/2)=sina . هر کی یادش بره ما که این فرمول رو یادمون نمیره .

و آخرین خبر مربوطه به سید محترم آقای ساجدی . ایشون بر خلاف ترم قبل نمرات رو دیر اعلام نکرد و این ترم مثل اینکه به مناسبت رییس جمهور شدن آقای احمدی نژاد اوراق را دست بالا صحیح کرده ، چون کلی 12 داشت ، در صورتی که ترم قبل 2 ، 3 تا 12 بیشتر نداشت .

مطلب برای نوشتن زیاده ، انشاءالله که عمری باقی باشه و شما پایدار . تا فردا خداحافظ .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در سه شنبه هفتم تیر 1384 و ساعت 7:55 |

 

با سلام خدمت شما دوستان

امیدوارم امتحانات رو با موفقیت پشت سر گذاشته باشید و با نمرات خوب (نمره 10) مزد زحماتتون رو بگیرید . به هر حال خسته نباشید .

من در ابتدا یک معذرت خواهی به شما بدهکارم چون من کنتور وبلاگ رو نصب کردم و به خاطر نصبش به شما تبریک گفتم ولی بعداً مجبور شدم اون رو حذف کنم ؛ چون موقعی که کنتور رو نصب کردم وبلاگ به سختی باز میشد و میترسیدم که بعضی از عزیزان نتونن وارد وبلاگ بشن ، به خاطر همین قیدش رو زدم . البته من نمیدونم که همه کنتورها این مشکل رو دارن یا این کنتوری که من پیدا کرده بودم مشکل داره . به هر حال از عزیزانی که در این مقوله واردن کمک می طلبم .

نمیدونم بعضی از این اساتید چیکار میکنن ؟ من زمان دقیقش رو نمیدونم ولی طبق آین نامه مثل اینکه اساتید فقط دو هفته وقت دارن که نمرات رو تحویل بدن . فعلاً که فقط چند تا از نمرات اعلام شده . این هم دروسی که جدیداً نمراتشون اعلام شده :

 

    درس            استاد      نمره ماکزیمم       نمره مینیمم      سطح نسبی


 

مهندسی ترابری    داوودی              20                         10                   عالی

 

روسازی راه          داوودی              20                         10                   عالی

 

 

آقای داوودی که گل کاشته و علاوه بر اینکه هیچ افتاده ای نداره اون قدر خوب نمره داده که فکر کنم میانگین نمرات بالای 15 باشه ، علاوه بر اون از دادن نمره 20 هیچ ابایی نداشته . واقعاً که با این نمراتش روحیه خوبی به دانشجویان داده . انشاءالله خدا حفظش کنه . بهتره اساتید دیگه هم ، از ایشون یاد بگیرن .

در ضمن باید من رو ببخشید چون تو پست قبلی یک اشتباهی رخ داده . اصلاً آقای شجاعی درس فولاد تدریس نمی کنن و من اشتباه کرده بودم .

انشاءالله بقیه نمراتی که اعلام میشن رو هم به زودی می زنم تو وبلاگ . موفق باشید .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در یکشنبه پنجم تیر 1384 و ساعت 8:41 |

با سلام خدمت شما

 

اگر پست قبلی یعنی پست پایینی رو خونده باشید من قول دادم که دروسی رو که نمراتشون اعلام میشه تو وبلاگ اعلام کنم . من مطلب این موضوع رو دیروز تایپ کردم ولی قبل از اینکه وبلاگ رو آپدیت کنم ، یک سری از نمرات اعلام شد که مجبور شدم تو یک روز دوبار پشت سر هم آپدیت کنم . الوعده وفا ؛ پس ، از امروز سعی میکنم حتماً یا خودم یک سری به دانشگاه بزنم یا از بچه هایی که سر زدن یه سراغی بگیرم .

این هم دروسی که نمراتشون اعلام شده :

 

درس                استاد           نمره ماکزیمم       سطح نسبی نمرات


بارگذاری              یزدانی                     16                        خیلی ضعیف

 

مقاومت مصالح     عبدی نژاد                 18                            متوسط

 

مقاومت مصالح     شجاعی                                                شرمنده

 

فولاد 1               شجاعی                                                  شرمنده

 

فولاد 1                یغمایی                                                    ضعیف

 

آبهای زیرزمینی     سلحشور                19.5                          متوسط

 

تحلیل 2              گندمکار                   20                           نسبتاً بالا

 

تصفیه آب و فاضلاب   جوهر زاده            20                     متوسط رو به بالا

 


 

البته نمرات دروس پایه مثل ریاضی و فیزیک و زبان هم اعلام شده . در ضمن طبق قانون جدید همه نمراتی که در برد اعلام میشن نمره نهایی و غیر قابل تغییر هستند ؛ مگر اینکه بعد از اعتراض دانشجو و تصحیح دوباره برگه استاد متوجه بشه که اشتباه کرده که باید برای تغییر نمره اون اشتباه رو گزارش کنه که بعید به نظر می رسه استادی این کار رو بکنه .

فعلاً که نمرات شروع خوبی نداشتن و آقای یزدانی با ریخت و پاشی که واسه بارگذاری کردن بچه هایی رو که بارگذاری با آقای یغمایی داشتند ترسوندن ؛ البته از اون طرف آقای گندمکار جبران کرده و به بعضی از دانشجویان اساسی حال داده . از اون نظر این رو میگم چون که این همه دست و دلبازی از آقای گندمکار سابقه نداشته .

زمانی که داشتم بین نمرات آقای گندمکار دنبال نمره ماکزیمم می گشتم به نکته ای برخوردم که واقعاً جالبه . رضا مزارعی با نمره 20 ، ماکزیمم کلاس شده بود . یکی می گفت این آقا ترم پیش با آقای ساجدی همین درس رو 3 گرفته بود! باورتون میشه ؟ 17 نمره اختلاف ؟ این مسئله هنوز برای من حل نشده . یعنی یا اینکه آقای گندمکار خیلی کیلویی نمره داده که کلاً تو دانشگاه آزاد واحد اهواز دور از انتظاره یا اینکه آقای ساجدی با همون اهمیتی که برای دانشجویان قائله یعنی خیلی کشکی و گتره ای برگه ها رو صحیح کرده . من قضاوت رو به شما دانشجویان میسپارم ؛ فقط خطاب به آقای ساجدی این رو بگم که اگر تو در حق این آقا به اندازه نیم نمره ظلم کرده باشی اون دنیا باید جواب بدی و به پاش بیفتی و التماسش کنی (البته اگر به اون دنیا اعتقادی داشته باشی) .

 

اما می رسیم به یک خبر مهم و اون هم تاریخ انتخاب واحد تابستونه .

 

تاریخ ثبت نام و انتخاب واحد از 20/4 شروع شده و تا 22/4 طول می کشه .

اگر کلاسی به حد نصاب نرسه در تاریخ 25/4 دانشجویانی که اون درس رو گرفته بودن میتونن درس دیگه ای رو به جای اون بگیرن .

تاریخ پایان کلاسها هم 4/6 هست و شروع امتحانات 5/6 و زمان پایان اونها 12/6 هست .

 

بیشتر از این وقتتون رو نمیگیرم . عکس یادتون نره . موفق باشید .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در پنجشنبه دوم تیر 1384 و ساعت 8:22 |

 

با سلام خدمت شما مهندسین آینده

 

امیدوارم تا اینجای امتحانات براتون خیلی بد نبوده باشه . به هر حال خسته نباشید .

به میمنت و مبارکی و با کمال امتنان مفتخرم که نصب کنتور وبلاگ رو به شما عزیزان و مخاطبان این وبلاگ تبریک بگم . بالاخره طلسم شکسته شد و خدا یاری کرد و من وقت کردم در این بحبوحه امتحانات یک کنتور خوب برای وبلاگ پیدا کنم و اون رو تو وبلاگ قرار بدم . اگر به گوشه سمت چپ در پایین صفحه نگاه کنید کنتور رو میبینید که در حال نشون دادن یک سری اعداد و ارقامه .

کلاً کار کنتور همون طور که از اسمش پیداست ، شمارش تعداد بازدیدکنندگان وبلاگه . یعنی تعداد بازدیدکنندگان امروز ، تعداد بازدیدگان دیروز ، تعداد کل بازدیدکنندگان از تاریخ نصب کنتور ، تاریخ و زمان رو به شما اعلام میکنه .

وجود کنتور برای این وبلاگ خیلی واجب بود . چون خیلی از شما عزیزانی که به این وبلاگ می آیید بعد از خوندن مطالب ، بدون اینکه نظر بدید اون رو ترک میکنید و همون طور که میبینید تعداد بازدیدکنندگان از عدد 11 فراتر نمی رفت ؛ و این در حالی بود که من از صحبت هایی که بین بچه های عمران بود متوجه می شدم که تعداد بازدیدکنندگان خیلی بیشتر از اون چیزیه که من فکر میکنم . اما حالا دیگه دقیقاً مشخص میشه که تعداد بازدیدکننده های وبلاگ چقدره . حداقل برای ما نویسندگان این وبلاگ خوبه که بدونیم تعداد مخاطبانمون چقدره .

 با اینکه برای گفتن این جمله کمی زوده ولی به هر حال امتحانات دارن کم کم به آخر می رسن . اغلب دانشجویان 3 یا 4 امتحان بیشتر ندارن . کم کم داریم به فصل اعلام نمرات نزدیک می شیم . دوباره شروع شد . هر روز باید بیایم دانشگاه تا ببینیم نمره ای اعلام شده یا نه ، که ببینیم اون درس رو پاس کردیم یا استاد از ما خوشش اومده و می خواد یک ترم دیگه در خدمتمون باشه . ماشاءالله اساتید هم که همه منضبط و وقت شناس و همه نمرات رو به موقع اعلام میکنن . ترم بهمن سال پیش تمنا نمرات درس بتن رو بعد از تابستون زد یعنی یه چیزی در حدود 3 ماه بعد . ببینید این دانشگاه چقدر بی صحابه . آخه تو نگفتی اگر کسی افتاده باشه با این کار جنابعالی ، تابستون رو از دست داد و باید ترم دیگه اون درس رو دوباره بگیره ، البته حق داره ، تمنا اونقدر عقلش کار نمیکنه که به این چیزها فکر کنه . ای بدبخت سیامک .

یکی از اهداف تأسیس این وبلاگ این بود که من توی فصل اعلام نمرات ، با خبر رسانی نمرات اعلام شده کمکی به دانشجویان بکنم تا کمتر اذیت بشن . البته نمیشه تمام نمرات رو توی وبلاگ نوشت چون نوشتن تمام نمرات از روی برد و قرار دادن اونها توی وبلاگ هم سخته و هم ممکنه باعث اشتباه بشه که اونجوری خیلی بدتره . انشاءالله اگر عمری باشه من سعی میکنم به کمک خرپا هر روز یکیمون یک سری به دانشگاه بزنیم تا دروسی رو که نمراتشون اعلام میشه به همراه نمره ماکزیمم و مینیمم اون درس به علاوه آخرین مهلت اعتراض رو توی وبلاگ اعلام بکنیم . حتی اگر لازم باشه روزی دوبار آپدیت میکنم . یعنی کافیه شما به این وبلاگ سر بزنید تا ببینید نمره اون درس اعلام شده یا نه . انشاءالله که شما عزیزان هم در این مسئله به من کمک کنید و اگر قبل از من متوجه اعلام نمره درسی شدید در قسمت نظرات به من اعلام کنید .

امیدوارم که خدا کمک کنه تا من به این قولم عمل کنم .

در ضمن باز تکرار میکنم اگر از شما دوستان کسی میتونه از دانشگاه عکس بگیره ، حتماً این کار رو بکنه و این عکس ها رو برای من ایمیل کنه . مخصوصاً اگر کسی بتونه از اساتید عکس بگیره خیلی خوبه . حالا اگر اساتید نشد هر سوژه دیگه ای که به نظر خودتون جالبه . در همین راستا از آقای مهدی.الف تشکر میکنم که عکس های خیلی با کیفیتی برای من ایمیل کرد . لینک ایمیل من در بالای صفحه در سمت چپ به نام پست الکترونیک وجود داره با این حال من دوباره ایمیلم رو این پایین مینویسم .

azad_ahwaz_omran@yahoo.com

 

فقط دقت کنید که ایمیل رو اشباه وارد نکنید . در ضمن خیالتون از بابت اینکه من ایمیل و یا احیاناً اسم شما رو میفهمم راحت باشه . چون من همین الآن با چندین نفر از طریق ایمیل در ارتباطم و شما اولین نفر نیستید .

در آخر برای همه شما عزیزان آرزوی موفقیت می کنم . یا حق .

+ نوشته شده توسط شورای نویسندگان در پنجشنبه دوم تیر 1384 و ساعت 8:8 |


Powered By
BLOGFA.COM


Hit Counter
Hit Counter
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<